Restauracja ALYKI to miejsce, które powstało z miłości do jedzenia i podróżowania. Kuchnia kojarzona miejscami zarówno dalekimi, jak i bardzo bliskimi… Miejscami, w których miejski zgiełk cichnie, a czas płynie wolniej i pozwala delektować się wspólnymi posiłkami w gronie najbliższych osób. To samo przychodzi na myśl jeśli chodzi o uroczą zatokę Alyki na greckiej wyspie Thassos, gdzie w kameralnej i rodzinnej tawernie poznaje się niesamowite smaki Grecji. To właśnie z Alyki rozpoczęło się marzenie o własnej restauracji, w której ciepła atmosfera i wyjątkowe wnętrze pozwolą na chwilę relaksu.

Wiele osób przykłada coraz większą wagę do tego, aby się zdrowo odżywiać. Bardzo dobrze! W kuchni ALYKI dokłada się wszelkich starań, aby gotować lekko i zdrowo. Dania przygotowuje się z naturalnych składników, sięgając po produkty najwyższej jakości. Spodziewaj się też dań z produktów sezonowych. Skosztuj dań gotowanych bez pośpiechu, starając się wydobyć prawdziwe, jak najlepsze smaki. Potrawy przygotowuje się tutaj m.in. francuską metodą sous-vide, czyli z wydłużonym procesie gotowania w niższych temperaturach w tzw. „próżni”, co pomaga zachować lepszą jakość i smak. Dzięki temu serwowane dania zachowują najwyższe walory odżywcze, nie tracą witamin, są zdrowe i lekkostrawne, a ich wygląd i struktura pozostają nienaruszone.

Skorzystaj z menu sezonowego – zmienianego raz w miesiącu, wykorzystując zawsze świeże składniki dostępne w danej porze roku oraz wypróbuj dania wegetariańskie.

Polub Fundację NaszeZoo.pl
31

Adres i kontakt

Adres:

ul. Powstańców Śląskich 95, 53-413 Wrocław

WWW:
Kontakt

Godziny otwarcia

Poniedziałek

10:00 - 22:00

Wtorek

10:00 - 22:00

Środa

10:00 - 22:00

Czwartek

10:00 - 22:00

Piątek

10:00 - 22:00

Sobota

10:00 - 22:00

Niedziela

10:00 - 22:00

Cechy

Przyjazne zwierzętom

Przyjazne zwierzętom

Możliwość płatności kartą

Możliwość płatności kartą